Biografia
Kompozycje
Recenzje
Płyty
Mp3
video
Foto-Album
Kontakt
Pojawia się i znika.
Gazeta Wyborcza, 09-10.12.1995r.


Najczęściej można go spotkać, gdy zamaskowany ciemnymi okularami chyłkiem przemyka się do błękitnego renaulta, zaparkowanego przed Teatrem Polskim. Piotr Salaber jest kierownikiem muzycznym tej instytucji. Choć pracuje więcej niż mrówka, są tacy, którym ciągle zalega z obiecaną muzyką.

Bezustannie ścigany przez aktorów, piosenkarzy, zespoły muzyczne, potrafi robić równocześnie kilka rzeczy. Ostatnio pisał współczesne aranżacje starych piosenek dla aktorki TP Krystyny Bartkiewicz. Jednocześnie kończył pisanie muzyki do przedstawienia muzycznego "Dzień z życia nastolatki", które jest nową pozycją w repertuarze śpiewającego i tańczącego zespołu "Impuls". To jeszcze nie wszystko. Właśnie rozpoczął pisanie nowych piosenek do teatralnych bajek, wchodzących na afisz już w styczniu.

Nocami przygotowuje się do wspólnego z Masztalskimi występu w warszawskiej Sali Kongresowej.

Nad ranem zabiera się do pracy nad oprawą muzyczną do popularnych teleturniejów, emitowanych przez TVB. Muzyka do programów: "Kocham Bydgoszcz", "Piraci" czy "Groch z kapustą" jest właśnie jego autorstwa. Mimo że sypia dwie godziny na dobę, nie odmówił koledze, który poprosił go o muzykę do dużego musicalu, na scenę Opery Nova. Premiera planowana jest na marzec przyszłego roku.

Początek strony


Wszelkie prawa zastrzeżone- copyright Piotr Salaber