Biografia
Kompozycje
Recenzje
Płyty
Mp3
video
Foto-Album
Kontakt
Głowy i główki czyli panoptikum bydgoskie
Z. Pruss, Z. Nowak-Czarny, Bydgoszcz, 2001r.


piórkiem Zdzisława Nowaka-Czarnego, piórem Zdzisława Prussa, Bydgoszcz

Piotr Salaber
Muzyk, kompozytor, wokalista, kierownik muzyczny Teatru Polskiego. Wyrósł z ruchu studenckiego. Skończył Akademię Muzyczną (im. F. Nowowiejskiego), żeglował po oceanach za chlebem i doświadczeniem, odbył mistrzowskie kursy interpretacji i kompozycji pod okiem sławnego K. Stockhausena, współpracuje z Kabaretem Masztalskich, pisze muzykę oratoryjną... To się nazywa skala możliwości, rozpiętość talentu i umiejętność znalezienia się na rynku. Osobny rozdział to radosna twórczość (w kooperacji z Julianem Tuwimem i Mariuszem Trzaską) dla najmłodszych. Potrafił w nią zaangażować poważną artystkę Adriannę Biedrzyńską i poważną instytucji jaką jest Filharmonia Pomorska. Wzmacnia też swoją klawiaturą Orkiestrę im. J. Straussa prowadzoną przez Marka Czekałę i talk-show "Na każdy temat" prowadzony przez M. Szczygła. To wszystko mu jednak nie wystarcza więc marzy o prawdziwym wielkim musicalu i prywatnym helikopterze.
Dumny jest ze swoich bliźniaków Taji i Mateusza. W czasach kawalerskich zbierał książki o Marylin Monroe. (...) Zazdrości tubylcom z Seszeli, że nie noszą zegarków i nie zapisują terminów do kalendarza. Sam uważa się za lenia, który ze strachu żeby to się nie wydało... dużo pracuje.
Odpoczywa najczęściej nad wodą, a rozrywa umysłowo - nad backgammonem, starą turecką grą, którą przywiózł z Ameryki. (...)

Zdzisław Pruss

Początek strony


Wszelkie prawa zastrzeżone- copyright Piotr Salaber