Biografia
Kompozycje
Recenzje
Płyty
Mp3
video
Foto-Album
Kontakt
Przesłuchanie: Piotr Salaber
Dziennik Wschodni, Lublin, 27.02.2004r.

Piotr Salaber - kompozytor, dyrygent, pianista. Współgospodarz programu Joker emitowanego w TV4. Wcześniej współpracował z Mariuszem Szczygłem w programie "Na każdy temat" emitowanym w Polsacie.

- Zarabiam, bo... ktoś decyduje się płacić mi za uprawianie pasji.

- Moja pierwsza praca to... skomponowanie muzyki do spektaklu kabaretowego i występy w nim. Miałem wtedy 18 lat.

- Gdybym mógł wybierać, to zostalbym... przy tym co robie.

- Największa gafa, jaką popełniłem... Grałem koncert w Sali Kongresowej. Na widowni dwa tysiące kobiet - po prostu wymarzona widownia. Śpiewałem dwie piosenki i wpadło mi do głowy, żeby mówiąc pomiędzy utworami wyjść zza fortepianu i stanąć pośrodku tej ogromnej sceny. Niestety po opuszczeniu azylu za fortepianem poczułem, że w głowie mam calkowitą pustkę. Kątem oka widziałem na gigantycznym telebimie zbliżenie swojej twarzy i rysujący się na niej wysiłek, żeby przypomnieć sobie co miałem powiedzieć.

- Najczęściej używane przekleństwo... Z długiego pobytu poza Polską zostało mi, że jeśli się zdarza, to klnę paskudnie po angielsku. I na szczęście jest to właściwie nieprzetłumaczalne.

- Moja praca kojarzy mi się... ze spełnieniem, emocjami na najwyższym poziomie.

- Mój iloraz inteligencji... nie pozwolił mi na normalne rozpoczęcie edukacji. Posłano mnie od razu do drugiej klasy.

- Ostatnio uslyszałem bardzo głupi dowcip... To może zagadkę? Jaki wyraz wymawiany źle jest dobrze, a wymawiany dobrze jest źle ?
odp. "źle"


- Kiedy dostanę propozycję zamieszkania w Lublinie... poważnie się zastanowię. Mam ogromną slabość do mieszkańców, urody lublinianek i sentymentalne wspomnienia z koncertów w Chatce Żaka.

- Moje hobby to... nurkowanie z akwalungiem w ciepłych morzach. Najlepiej w towarzystwie, mhm..

- Ze znanych ludzi nie lubię... tych, którzy znani są głównie z tego, że są znani.

- Lubię... kobiece nogi na wysokiej szpilce w krótkiej spódniczce :)

- Najgorszy film, jaki ostatnio widziałem... Podobno nie należy oglądać dobrych filmów, bo szkoda na nie czasu. Należy oglądać wyłącznie najlepsze. Staram się pamiętać tylko dobre chwile a jeśli zdarzy mi się pójść na kiepski film to zawsze w towarzystwie, które mi to rekompensuje.

- Czy jestem szczęśliwy? Każda kolejna napisana nuta, wschód słońca pośrodku oceanu, przebudzenie obok ukochanej kobiety - to jest szczeście... Tak, jestem.

Pytał: Janusz Świąder

Początek strony


Wszelkie prawa zastrzeżone- copyright Piotr Salaber