Biografia
Kompozycje
Recenzje
Płyty
Mp3
video
Foto-Album
Kontakt
Co dobrego mówi: Piotr Salaber
www.poranne.pl, 15-21.06.2007r.

Piotr Salaber, kompozytor, dyrygent i pianista, specjalnie dla www.poranne .pl

-Piszę muzykę do filmu Jarosława Żamojdy „Skorumpowani”
-Odrabiam Dzień Dziecka na Zalewie Koronowskim

Piotr Salaber ma na swoim koncie ponad 50 zrealizowanych przedstawień w teatrach muzycznych, lalkowych i dramatycznych całej Polski.
Przygodę z teatrem rozpoczął w 1994 roku ,w Teatrze Polskim w Bydgoszczy, gdzie objął stanowisko kierownika muzycznego , będąc wówczas najmłodszym szefem muzycznym w kraju. Największą popularność przyniosła mu jednak telewizja. Przede wszystkim udział w programach Mariusza Szczygła, Jerzego Kryszaka, czy nagrodzonym na gdańskim Festiwalu Dobrego Humoru programu” Joker” z Wojciechem Malajkatem.
Jest wegetarianinem ,od czasu kiedy na wyspie Celebes został poczęstowany szaszłykami z psa.

-Spędziłem dziś cudowny dzień z moimi bliźniakami 20. latkami -Taidą i Mateuszem, pływając z nimi na żaglówce po Zalewie Koronowskim. Pogoda była piękna, zalew za każdym razem ma dla mnie nowe niespodzianki i mogę powiedzieć że czułem się szczęśliwym człowiekiem. Wyprawa na żagle, to przełożony na dziś Dzień Dziecka i wypełniliśmy go od rana do wieczora ! I mimo że w swoim życiu nurkowałem na Seszelach , podziwiając cudowne rafy koralowe i niewyobrażalnie barwne ryby, że pływając dwa lata na statku zwiedziłem najpiękniejsze zakątki świata, to za żadne z tych doznań nie oddałbym chwil przeżytych z dziećmi. Nie mogę nie wspomnieć o 6-letnim Pawełku, który spędza wiosnę z dziadkami w Borach Tucholskich, a który powoli też dorasta do wodniackich wypraw.

- Zawodowo to też dla mnie dobry czas. W przyszłym tygodniu rozpoczynają się zdjęcia do nowego filmu Jarosława Żamojdy „Skorumpowani”, do którego to filmu piszę właśnie muzykę. Producentem filmu jest Jacek Samojłowicz.
Mogę tylko powiedzieć, że film jest sensacyjny a muzyka dynamiczna, na orkiestrę.

- Po premierze Braci Karamazow w reżyserii. A. Bubienia w Gdyni, „Pułapki” Tadeusza. Różewicza w reżyserii. J. Wernio w Olsztynie ( nagranie muzyki z udziałem Katarzyny Dudy ), „Opery żebraczej” J. Gay'a w teatrze w Toruniu, oraz "Opowieści Lasku Wiedeńskiego” w reżyserii. B. Toszy w Lublinie, pracuję obecnie nad muzyką do „Pięknej i bestii” w reżyserii K. Jakóbczyk z tekstami piosenek Macieja Wojtyszki. Próby rozpoczną się na początku września, a premiera w październiku. Opracowuję też muzycznie utwory Ernesta Brylla do przygotowywanego na październik przedstawienia.
- A ponieważ pracuję w kilku miastach niemal równocześnie- przemieszczając się po kilka razy w miesiącu, z miejsca na miejsce, to marzę o tym jednym, najważniejszym miejscu ,do którego bym mógł wracać. Kiedy to się spełni, będzie to najlepsza z dobrych wiadomości

Urszula Imienińska

Początek strony


Wszelkie prawa zastrzeżone- copyright Piotr Salaber