Biografia
Kompozycje
Recenzje
Płyty
Mp3
video
Foto-Album
Kontakt
Teatr jest mi najbliższy
www.thlux.pl, 01.09.2009r.

1. W czym się, jako kompozytor, czujesz najlepiej? Największe sukcesy...

Na przestrzeni ostatnich lat zdarzało mi się komponować muzykę dla rozmaitych mediów - programy telewizyjne, radio, film, ale tak naprawdę najbliższy jest mi świat teatru. Przekroczyłem juz 60 realizacji teatralnych z moja muzyką a wśród nich znaleźli się nagrodzeni przez miesięcznik Teatr umieszczeniem w kategorii "Najlepsza muzyka" Bracia Karamazow w reż. A. Bubienia.
Premiery ostatniego sezonu - "Kuracja" z rosyjskimi aktorami w Petersburgu (partię wiolonczeli nagrywał Adam Klocek na jedynym w Polsce instrumencie Stradivariusa), nagrodzona nagrodą dla najlepszego spektaklu premiera na Węgrzech - Obłom-off z partią skrzypiec w wykonaniu wybitnej skrzypaczki Katarzyny Dudy, czy "Osiem świateł Chanuki" - przedstawienie, które zwyciężyło w międzynarodowym festiwalu Europafest i 30 sierpnia bedzie je można zobaczyć w warszawskim Teatrze Żydowskim w ramach festiwalu Warszawa Singera są źródłem mojej ogromnej satysfakcji.

2. Muzyka filmowa... Czym jest dla Ciebie?

Pomimo skomponowania muzyki do dwóch filmów fabularnych wciąż nieodkrytym lądem... Wymaga nieco innego myślenia o obrazie i podążającej za nim energii muzycznej niż w teatrze. Od kilku lat mam też przyjemność prowadzić zajęcia dotyczące tych zagadnień ze studentami filmoznawstwa Uniwersytetu Jagiellońskiego. Duże projekty filmowe wykluwają się bardzo powoli więc pracuje obecnie nad kilkoma i czas pokaże, które z nich uda się zrealizować.

3. Nad czym teraz pracujesz?

Rozpocząłem już pisanie muzyki do teatralnej wersji "Sanatorium Pod Klepsydrą" w Olsztynie oraz chińskiej baśni "Córka smoka"w Kielcach. Jeszcze jesienią zaczynamy próby w Lublinie do Świętoszka Moliera, oraz dużej realizacji w warszawskim Ateneum w towarzystwie pozostałych realizatorów z Petersburga i w reżyserii nagradzanego wielokrotnie w Rosji Andrzeja Bubienia. Proszę trzymać kciuki.


Monika Adamczyk

Początek strony


Wszelkie prawa zastrzeżone- copyright Piotr Salaber